PrestaShop

BEURER Aparat do masażu powięzi Fascia-Releazer® MG 850

O Produkcie

3 lata

Masaż Ciała

1-2 dni

768,00 zł

Nowość w naszej ofercie: Beurer MG 800 Fascia-ReleaZer®.

We współpracy z fizjoterapeutami firma Beurer stworzyła innowacyjne urządzenie do masażu powięziowego MG 800. Połączenie eleganckiego, ergonomicznie ukształtowanego drewna z orzecha włoskiego i regulowanego masażu wibracyjnego sprawiają, że jest to produkt jedyny w swoim rodzaju.

Wydajny akumulator i uchwyty z powierzchnią Soft Touch gwarantują optymalne użytkowanie.

Sposoby zastosowania:

  • Masaż statyczny:

Ta technika usuwa punktowe stwardnienia. Należy naciskać równomiernie to samo miejsce ok. 3 razy z rzędu.

  • Masaż dynamiczny:

Ruch powoduje wygładzenie powięzi. Szybki ruch lub ruch naprzemienny ma działanie powierzchniowe w górnym obszarze tkanki. Wolniejszy ruch ma działanie głębsze.

Efekty:

  • Odmładza i regeneruje tkankę mięśni i powięzi

  • Znacznie zwiększa przepływ krwi i regenerację tkanek

  • Znacząco zwiększa ruchliwość i mobilność


Co to są powięzi?

Powięzi to błony zbudowane z tkanki łącznej włóknistej zbitej, które jak trójwymiarowa sieć oplatają całe ciało. Ludzkie powięzi stanowią zewnętrzną osłonę wszystkich mięśni, kości, organów i komórek nerwowych, dzięki czemu przy każdym ruchu poszczególne części ciała mijają się, pozostając na swoim miejscu. Dodatkowo powięzi spełniają rolę pośredniczącą między włóknami mięśniowymi, dzięki którym możemy korzystać w ogolę z siły mięśni. Energia napięcia między ścięgnami i kośćmi jest akumulowana i następnie uwalniana gwałtownie w momencie rozluźnienia. Nieużywane regularnie powięzi kurczą się i twardnieją (podobnie jak mięśnie). Struktury powięzi sklejają się ze sobą i pogrubiają, co powoduje ich porowatość i utratę elastyczności. Na skutek tego powstają mikropęknięcia i stany zapalne, a w efekcie problemy z przenoszeniem siły i koordynacją. Zgrubiałe powięzi mogą w sporadycznych przypadkach uciskać na nerwy, powodując dolegliwości. Skurczenie i sklejenie powięzi może mieć rożne przyczyny, np. brak ruchu, przyjmowanie pozycji oszczędzającej lub stres psychiczny.

Jak działa Fascia-ReleaZer®?

Sklejona i stwardniała tkanka powięziowa poddawana na przemian uciskowi i rozciąganiu może zwiększyć ponownie swoją elastyczność. Aparat Fascia-ReleaZer® do samodzielnej terapii zapewnia pozytywną stymulację tych receptorów w tkance. Zwiększa to i przyspiesza regenerację tkanki.

Ponadto zapewnia optymalizację przepływu krwi i poprawę funkcjonowania nerwów obwodowych. Stymulacja przez Fascia-ReleaZer® powoduje dostarczenie do komórek nowych składników odżywczych i ułatwia usuwanie z nich odpadów. W ten sposób tkanka odnawia się, zapewniając lepszą elastyczność i odporność na obciążenia w części ciała poddawanej terapii.

Dodatkowo masaż wibracyjny nadaje tkance elastyczności, powodując poluzowanie mięśni. Uzyskana w ten sposób redukcja sztywności prowadzi do poprawy ruchomości.

Masaż powinien być cały czas odczuwany jako przyjemny. Wystąpienie lekkich krwiaków to pozytywny efekt terapii, ponieważ dzięki masażowi za pomocą Fascia-ReleaZer® można poprawić ukrwienie w określonych partiach ciała. W pojedynczych przypadkach mogą pojawić się również zaczerwienienia skory. W razie wystąpienia dużych podrażnień skory, należy zaprzestać używania aparatu Fascia-ReleaZer® i zasięgnąć porady lekarskiej.

Aby używanie urządzenia odpowiadało indywidualnym potrzebom użytkownika i zapewniało przyjemne doznania, zalecamy stosowanie skali odczuwania bólu. Ułatwi ona określenie optymalnej siły nacisku. Ze względu na to, że każda osoba inaczej reaguje na ból, masaż należy wykonywać w zalecanym zakresie (2-8).


MASAŻER CIAŁA NIEZASTĄPIONY DLA SPORTOWCÓW

Profesjonalna technologia testowana klinicznie Tak
Technologia chroniona patentem Tak
Rodzaj masażu Wibracyjny i uciskowy masaż powięzi
Miejsce masażu Środkowe części ciała (dolna część pleców (poza kręgosłupem), pośladki), Górne części ciała (kark, ramię, przedramię), Dolne części ciała (podudzia, uda, golenie, łydki)
Efekt po zabiegu Zwiększenie ruchliwości i mobilności, Rozdzielanie sklejeń powięzi, Pobudzenie krążenia krwi, Odmłodzenie i regeneracja tkanek powięzi mięśniowej
Czas zabiegu Zalecamy masowanie każdej partii ciała (dolna, środkowa i górna część ciała) trzy razy w tygodniu po 15 minut
Programy masażu 2
Powierzchnie zabiegowe/masujące 4 (strona równa i wybrzuszona, 2 krawędzie)
Podświetlony barwnie włącznik / wyłącznik i przycisk funkcyjny Tak
Wykonanie Z wysokiej jakości drewna z orzecha włoskiego
Powierzchnia Soft Touch
Automatyczne wyłączenie Tak
Do stosowania Bez olejku lub z olejkiem do masażu
Wymiary 60 x 4,7 x 3,7 cm
Waga Ok. 600 g
Zasilanie Akumulatorem
Akumulator litowo-jonowy Tak
Stan naładowania akumulatora Tak
Czas działania akumulatora Do 11 godzin na jednym ładowaniu
Czas ładowania Ok. 2,5 godziny
W zestawie 1 x zasilacz, Instruktażowa płyta DVD w j. polskim, 1 x urządzenie, 1 x kabel ładowania mikro USB
Gwarancja 3 lata

Napisz opinię

BEURER Aparat do masażu powięzi Fascia-Releazer® MG 850

BEURER Aparat do masażu powięzi Fascia-Releazer® MG 850

Odmładza i regeneruje tkankę mięśniową

Napisz opinię

Produkty powiązane